רשתות שותפים - תוכניות שותפים רבות במקום אחד

תוכן [ הסתר ]

אחת הדרכים היעילות ביותר ליצור הכנסה פאסיבית מן האתר שלך הוא באמצעות הצטרפות אל רשתות שותפים, שיטה הידועה גם בשם שיווק שותפים. אם ברצונך להרוויח מאיכות הגולשים באתר שלך, אך להימנע מבלגאן מיותר, רשתות שותפים הן הפתרון עבורך.

אז מהי בכלל רשת שותפים?

רשת שותפים פועלת כמתווכת בין בעלי אתרים לבין סוחרים המפעילים תוכניות שותפים המאפשרות לבעלי האתרים להפנות תנועה (גולשים) אל אתר הסוחר, ולקבל תגמול במידה והגולשים ביצעו פעולות שהוגדרו על ידי הסוחר כהמרה.

כמה עולה להצטרף לרשת?

רשתות השותפים בדרך כלל אינן גובות תשלום מבעלי אתרים המעוניינים להצטרף לרשת. כן – הרישום לרשת הוא בדרך כלל בחינם! מצד שני, הרשת כן גובה בדרך כלל תשלום מהסוחרים המעוניינים להשתמש בשירותיה, כגון דמי התקנה ראשונית ודמי מנוי חודשיים.

על מה מקבלים תשלום?

בדרך כלל מאפשרות רשתות השותפים לסוחר להציע לבעלי אתרים אחת משתי אפשרויות. האפשרות הראשונה היא לקבל חלק (אחוז מסוים) מתוך ההכנסות שנוצרו לסוחר מגולשים שהופנו אליו על ידי בעלי אתרים. האפשרות השנייה היא להציע תשלום קבוע מראש עבור גולשים שסיימו פעולה מסוימת כגון:

איזו שיטת תשלום עדיפה עבורי?

באופן כללי אני יכול לומר כי ככל שהתנועה באתר שלך יותר איכותית, ויש לך הכרות טובה עם הגולשים, הצרכים שלהם והרצונות שלהם, כך הופכת העבודה עם תוכניות המציעות אחוזים מתוך מכירות לכדאית יותר. ככל שאיכות התנועה באתר שלך נמוכה יותר, כך כדאי יהיה לעבוד עם תוכנית שותפים בהן הפעולה הנדרשת הינה פשוטה יותר, עד כדי עבודה עם תוכניות המשלמות לפי קליק על הקישור.

יתרונות לעבודה מול רשת שותפים

היתרון הגדול של עבודה עם רשתות שותפים ביחס לעבודה ישירה מול תוכניות שותפים פרטיות או עצמאיות המופעלות על ידי סוחרים, הוא בכך שלשותף העובד דרך הרשת אין צורך לעסוק בגבייה מול כל הסוחרים השונים, והוא מקבל תשלום אחד מרוכז מן הרשת מכל התוכניות איתן הוא עובד. למעשה, הרשת הופכת להיות נציגה של בעל האתר אצל הסוחר, ולעיתים מאפשרת לו כוח רב יותר במשא ומתן מול הסוחר על שיפור תנאי העבודה איתו.

יתרון נוסף לעבודה מול רשתות שותפים היא בכך שהן הופכות את תהליך החיפוש אחר תוכניות שותפים שיתאימו לאתר שלך לקל הרבה יותר. בנוסף הופכות הרשתות את תהליך ההצטרפות והאישור לתוכניות כאלה לקל ופשוט.

גם לסוחרים קיימים יתרונות רבים בעבודה עם רשתות שותפים. הרשתות מאפשרות לסוחרים להגיע אל קהל גדול של בעלי אתרים בצורה מהירה וקלה דרך הרשת, במקום לנסות לאתר אותם בצורה ידנית וקשה. יתרון משמעותי נוסף אותו מציעות הרשתות לסוחר הוא בפן הטכנולוגי, מאחר ולרשתות יש בדרך כלל יכולות טובות יותר למעקב אחר המרות, יכולות דיווח משופרות לבעל האתר, ולעיתים גם יכולות תשלום משופרות, כגון עבודה בהעברה בנקאית או תשלום במטבעות שונים.

חסרונות לעבודה מול רשת שותפים

החיסרון העיקרי לעבודה מול רשת שותפים הוא בגובה התשלום. צריך לזכור שכאשר עובדים דרך רשת, קיימת עמלה אותה גובה הרשת, כך שלא כל התשלום אותו שילם הסוחר עבור ההמרה שבוצעה מגיע בסופו של דבר אל בעל האתר.

חיסרון נוסף בעבודה מול רשתות שותפים היא בהעדר היחס האישי של הסוחר, כך שקשה יותר לקבל שיפור בגובה העמלה המשולמת על-ידו, גם הם לגולשים המופנים על ידך לאתר של הסוחר יש ערך רב.

רשתות שותפים ישראליות

ClickOn ClickOn
רשת השותפים קליקאון (ClickOn) הוקמה בשנת 2009, והיא בין רשתות השותפים המובילות בארץ.
Sekindo Sekindo
רשת Sekindo היא רשת שותפים חדשה יחסית הפעילה משנת 2008 הפועלת במודל עבודה שונה מן הרשתות האחרות.
Wesell Wesell
רשת השותפים WeSell היא רשת השותפים הוותיקה ביותר כיום בארץ, והיא פעילה משנת 2006.