ניתוח תנועה לאתר בגוגל אנליטיקס

גוגל אנליטיקס הינו שירות חינמי המוצע ע"י Google למטרות איסוף נתונים ויצירת נתונים מפורטים על תנועת גולשים באתרים, התנהגות הגולשים, מדידת המרות, אודות הקהלים ועוד.

אומנם קיימות מערכות נוספות מסוג זה, אך גוגל אנליטיקס הינה מערכת הניטור הפופולרית בעולם.

ב-Google Analytics תוכלו למצוא מגוון רחב של נתונים ודוחות, אולי רחב מידי, אך באמצעות שימוש נכון בכלי תוכלו להשיג יתרון על פני המתחרים שלכם. מדובר בנכס יקר ערך המאפשר ניתוח מקיף בנושא הבאת תנועה לאתר וניתוח תנועה באתר.

עצמאיים / פרילנסרים? מחפשים השלמת הכנסה? כך תוכלו לבצע הכנסה פאסיבית -

לא מעט בעלי עסקים שהם בעלי אתר אינטרנט כזה או אחר, זקוקים לאיש מקצוע לניתוח נתונים ותנועה לאתר, הפקת תובנות והעברת דוחות. בעזרת הכלי של גוגל אנליטיקס, גם אתם תוכלו להיכנס לשוק העבודה בתחום וליהנות מהשלמת הכנסה.

מה ניתן לעשות ולמדוד באמצעות הכלי של Google Analytics?

באמצעות גוגל אנליטיקס תוכלו לקבל סקירה של הביצועים של האתר שלכם. בנוסף לזה נתונים כמו: משך הפעלה- משך זמן שבו גולשים מבלים באתר, שיעור יציאה מדף הבית- משך הזמן מרגע שבו אנשים נכנסו לאתר עד לרגע שבו הם יוצאים ממנו מבלי לבצע כל פעולה, משתמשים- מספר הגולשים הייחודיים שביקרו באתר, מקורות תנועה- המקומות מהם מגיעים גולשים לאתר ועוד.

תוכלו לבצע פילוח של הנתונים ולהסיק מכך מסקנות שיסיעו לכם לבצע את השיפורים הנדרשים.

אז מה אפשר ללמוד באמצעות Google Analytics?  

באמצעות ניתוח נכון של נתוני האנליטיקס, תוכלו ליצור תנועה רחבה לאתר שלכם. הנה כמה דוגמאות איך ניתן לעשות זאת:

בדקו מאילו דפים יש אחוז יציאה גבוהה ובהסתמך על כך שפרו את הדף ואת התוכן המצוי בו, על מנת לצמצם את שיעור היציאה. דוגמא נוספת לכך היא היכולת ללמוד מי הקהל שלכם ולקבל נתונים דמוגרפים, ובאמצעותם למקד את קידום האתר באופן אורגני או ממומן. רוצים לדעת מאילו דפים אתם מקבלים יותר פניות? ניתן להגדיר המרות, ובהתאם לכך לעקוב ולבצע אופטימיזציה. ניתוח נכון בהתאם לנתוני גוגל  Analytics, יאפשר לכם להבין יותר טוב אילו דפים מועדים לשיפור ואילו מועדים לשימור, הכלי יאפשר הבנה טובה יותר של קהל היעד והתנהגותו, מהם השעות והימים בהם נכנסים הגולשים לאתר, מה טווח הגילאים שלהם ועוד.  

מה הם היתרונות בשימוש בגוגל אנליטיקס?

הראשון כמובן שמדובר במערכת המעניקה שירות חינמי ומאפשרת הטמעה פשוטה. תוכלו לייצר דוחות בהתאמה אישית ודוחות בזמן אמת, לעקוב אחר קמפיינים בצורה קלה, לייצא דוחות ועוד.

יש חסרונות?

כמו בכל מערכת תוכלו למצוא בגוגל Analytics גם חסרונות, לא ניתן למצוא בה נתונים אישיים על משתמשים, אחוז דיוק הנתונים נמוך מ 100% מאחר וגוגל רק דוגמת נותנים ומשתמשת בסטטיסטיקה על מנת לייצר אותם.

במדריך גוגל אנליטיקס הקצר הזה קיבלתם התרשמות ראשונית והבנה בסיסית מהי המערכת גוגל אנליטיקס ומה אתם יכולים להפיק ממנה. תוכלו ליעל באמצעותה את העבודה ולשפר את הביצועים של הנכס הדיגיטלי שלכם.

עוד אין לכם אנליטיקס באתר? בקשו ממנהל האתר / מתכנת האתר להטמיע עבורכם את הקוד של האנליטיקס באתר שלכם וגשו לעבודה!