גוגל אדסנס

תוכן [ הסתר ]
גוגל אדסנס - Google Adsense

אחת הדרכים הפשוטות, הקלות והמהירות ליצור הכנסה מן האתר שלך הוא הצטרפות אל שירות גוגל אדסנס (Google Adsense) של חברת גוגל. כאשר אני לא בטוח מה לפרסם באתר מסוים, ברירת המחדל שלי היא כמעט תמיד מודעות גוגל אדסנס, המצליחות בדרך כלל ליצור הכנסה גם מן האתרים הבעייתיים ביותר. מערכת גוגל אדסנס היא מערכת פרסום מונחה הקשר הנחשבת למובילת השוק כיום.

מי יכול הצטרף אל גוגל אדסנס?

קודם כל חשוב לדעת כי הרישום אל שירות גוגל אדסנס הינו ללא תשלום. השירות מקבל אתרים מכל הגדלים וברוב השפות (כולל עברית). על מנת להצטרף אל הרשת יש לעמוד במספר תנאי סף:

במידה ועמדת בכל התנאים, ניתן להירשם בדף ההרשמה של גוגל אדסנס.

תהליך ההרשמה לאדסנס

לאחר שנרשמת עליך להמתין כשבוע עד שאנשי גוגל יבחנו את בקשתך ויאשרו אותה או ידחו אותה. לאחר שקיבלת את אישור ההצטרפות, תיפתח בפניך האפשרות להיכנס למערכת ולהתחיל ליצור עבור האתר שלך מיקומים אליהם יוזרמו מודעות אדסנס. עם זאת, החשבון שלך עדיין לא יוכל לקבל תשלומים!

גוגל אדסנס

בכדי לקבל תשלומים, תישלח אליך גלויה ובה מספר אישי בן ארבע ספרות, אותו עליך להכניס בתוך החשבון שלך. אל בהלה, מטרת הגלויה היא לוודא כי הכתובת שמסרת נכונה. הבעיה העיקרית היא שלגלויה לוקח זמן רב להגיע (כבר שמעתי על מקרים בהם עברו מעל שמונה שבועות עד שהגיעה הגלויה).

חשוב לדעת שלאחר שאושרת לתוכנית גוגל אדסנס, תוכל למקם פרסומות מחשבון האדסנס שלך באתרים רבים, כלומר, לאחר שאושרת לתוכנית, אין צורך לאשר אתרים נוספים.

אילו פרסומות יוצגו באתר שלי?

מערכת גוגל אדסנס מציגה באתרך שילוב של מודעות טקסט ומודעות תמונה (באנרים), כאשר לך כבעל האתר ניתנת האפשרות לבחור לא להציג סוג מסוים של מודעות.

הייחוד של מערכת גוגל אדסנס הוא בעובדה שהמערכת סורקת את דפי האתר שלך באמצעות רובוט סריקה מיוחד (בשם Mediabot), ומתאימה את המודעות המוצגות בדפי האתר השונים אל התוכן בכל דף ודף! כתוצאה מכך יכולות להופיע מודעות שונות לחלוטין בדפים השונים של האתר, ואפילו מודעות בשפות שונות כאשר האתר הינו רב-שפתי. גולשים רבים שפיתחו לאורך השנים "עיוורון באנרים", מתייחסים אל מודעות הטקסט של גוגל כחלק מהתוכן אותו מציע האתר, ולכן אחוזי ההקלקה עליהן גבוהים במיוחד.

הפרסומות אותן מציגה המערכת נלקחות מתוך מערכת הפרסום של גוגל – מערכת גוגל אדוורדס וממספר מערכות פרסום נבחרות נוספות.

כיצד מרווחים?

מודל התשלום של גוגל אדסנס הוא תשלום לפי לחיצה (Pay Per Click או כפי שהוא ידוע בראשי התיבות PPC). כאשר אחד המשתמשים באתר שלך רואה מודעת גוגל אדסנס המעניינת אותו ולוחץ עליה, גוגל משלם לך עבור לחיצה זו.

התשלומים בגוגל אדסנס מתחלקים למעשה בין גוגל לבין בעל האתר, ולפי הדוחות הכספיים של גוגל מדובר בחלוקה של בין שליש לרבע לגוגל, והשאר לבעל האתר! המחיר לקליק תלוי מאד בתוכן של האתר שלך – ככל שהתוכן באתר שלך רלוונטי ליותר מפרסמים המוכנים לשלם יותר כסף, כך המחיר לקליק באתר שלך יעלה. ישנם תחומים בהם התשלום לקליק הוא סנטים בודדים, אל ישנם גם תחומים בהם המחיר לקליק יכול להגיע למספר דולרים!

מאחר והתשלום במערכת גוגל אדסנס הוא תמורת קליק, כמעט ואין ביטולים או החזרות של תשלומים במערכת, כלומר מה שמופיע בדוחות בחשבון שלך זה גם מה שבדרך כלל משולם, למעט במצבים בהם בעל האתר מנסה להונות את המערכת על ידי לחיצה על המודעות באתר שלו או בקשה מהגולשים באתר ללחוץ על המודעות גם אם הן אינן מעניינות אותם.

בכדי לבחור את המודעות שיופיעו באתר שלך, גוגל מבצע מעין מכירה פומבית בין המפרסמים השונים המעוניינים להופיע בו, ובוחר בסופו של דבר את המודעה שתכניס עבורך את התשלום הגבוה ביותר. לא מדובר דווקא במודעה עם התשלום הגבוה ביותר לקליק, אלא במודעה שתיצור גם כמות גדולה של קליקים, כך שסך התשלומים יהיה הגבוה ביותר.

הגדרת יחידת פרסום לאתר שלי

הגדרת יחידת פרסום לאתר נעשית דרך המערכת של גוגל. הגולש בוחר את גודל היחידה מתוך מבחר גדלים מוגדרים מראש, סוג המודעות שיוצגו בה (מודעות טקסט או באנרים) ואת העיצוב הרצוי. בסיום התהליך מקבלים מהמערכת קוד Javascript אותו יש למקם באתר במקום בו מעוניינים שיופיעו המודעות. כל יחידה אותה יוצר המשתמש נשמרת, וניתן לשנות את ההגדרות והמאפיינים שלה מתוך המערכת בלי צורך להחליף את הקוד באתר.

כיצד מקבלים תשלומים מהמערכת?

נושא התשלומים של מערכת גוגל אדסנס הוא אולי היתרון הגדול ביותר של המערכת. למערכת יכולת לשלם לבעל האתר באמצעות העברה בנקאית בשקלים חדשים – לפי השער היציג! עובדה זו מייחדת את המערכת מכל המערכות הבינלאומיות המשלמות באמצעות צ'קים בינלאומיים, היוצרים עמלות מיותרות ושערי המרה גרועים. למי שעדיין מעוניין לקבל צ'קים בדולרים, גם האופציה הזו פתוחה בפניו.

בכדי לקבל תשלום מגוגל אדסנס, יש צורך לצבור סכום לתשלום של לפחות 100 דולר. במידה ולא צברת את הסכום הזה, הסכום שצברת מועבר לחודש הבא עד שייצבר הסכום הדרוש. התשלומים אל בעלי האתרים מבוצעים בסוף כל חודש עוקב, והם ללא דופי – גוגל מעולם לא החסירו תשלום.

האם יש דרכים נוספים להרוויח עם גוגל אדסנס?

מערכת גוגל אדסנס מציעה מספר דרכים נוספות בהן ניתן להרוויח עם המערכת.

השירות הנוסף העיקרי הוא חיפוש גוגל, שירות המהווה דרך נוספת להרוויח כסף על ידי מיקום תיבת חיפוש של גוגל באתר. כאשר גולש מבצע חיפוש באמצעות התיבה באתר, מופיעות עבורו תוצאות חיפוש רגילות של גוגל בשילוב עם פרסומות, שכל לחיצה עליהן יוצרת הכנסה לבעל האתר.

  איך כדאי לפרסם מודעות גוגל אדסנס?

לא צריך להיות ביל גייטס כדי להבין את הפוטנציאל הפיננסי של האינטרנט. אולם, אנשים רבים שברשותם בלוג או אתר אינטרנט אינם מודעים לכך שאותו פוטנציאל כולל גם אותם.